Trump: Hazır ol Rusya, füzeler gelecek

ABD Başkanı Donald Trump Suriye'deki kimyasal saldırıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapdı. Trump, "Hazır ol Rusya, füzeler gelecek" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 11.04.2018 - 16:54

Trump: Hazır ol Rusya, füzeler gelecek

'nin Duma kentinde sivillere yönelik kimyasal silah kullanılmasına hesabından tepki gösteren ABD Başkanı , "Hazır ol , füzeler gelecek" dedi.

Rusya'ya net bir mesaj gönderen Trump "Rusya, halkını gazla öldürmekten zevk alan kimyasal silahlı bir hayvanla ortaklık kurmamalı" dedi. 

mesajında şunları belirtti:

", 'ye atılacak olası füzeleri vuracağını söylüyor. Hazır ol Rusya çünkü yeni, nazik ve akıllı füzeler gelecek. Halkını gazla öldüren ve bundan da zevk alan bir hayvanla ortak olmamalısın" dedi.

TRUMP'TAN RUSYA'YI HEDEF ALAN İKİNCİ TWEET

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye konusunda Rusya'ya yaptığı sert çıkışın hemen ardından sosyal medyada bu kez Moskova'ya karşı üslubunu yumuşatan paylaşımda bulundu.

ABD Başkanı Trump, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Rusya ile ilişkilerimiz Soğuk Savaş dönemi de dahil hiç olmadığı kadar kötü. Buna hiç gerek yok. Rusya'nın ekonomik olarak desteğe ihtiyacı var ki biz de bunu kolaylıkla sağlayabiliriz. Birlikte çalışmalıyız. Silah yarışını bırakalım." ifadelerini kullandı.

RUSYA'DAN TRUMP'A JET YANIT

ABD Başkanı Trump'a Rusya'dan jet yanıt geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, "Akıllı füzeler meşru hükümetlere değil, teröristlere doğru fırlatılmalı" açıklaması yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, ABD'nin "akıllı füzelerle" Suriye'de atıldığı iddia edilen kimyasal saldırının delillerini yok edebileceğini de belirtti.

Trump'ın Suriye'ye füze saldırısı düzenleneceği tehdidine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad henüz tepki göstermedi. 

Trump'ın Suriye'ye füze saldırısı düzenleneceği tehdidine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad henüz tepki göstermedi. 

RUS BÜYÜKELÇİ: SURİYE'YE ATILACAK FÜZELERİ VURURUZ

Rusya'nın Beyrut Büyükelçisi Aleksandr Zaspıkin ABD'yi Suriye'ye füze saldırısı düzenlememesi konusunda uyarmıştı.

EMEKLİ RUS GENERAL ABD İLE RUSYA'NIN SURİYE RESTLEŞMESİNİ NTV'YE DEĞERLENDİRDİ

Zaspıkin, "ABD'nin Suriye'ye füze saldırısı düzenlemesi halinde Rusya'nın bu füzeleri vuracağı ve fırlatıldıkları yeri hedef alacağını' açıklamasını yapmıştı.

Lübnan'da yayın yapan El Manar televizyonuna konuşan Rusya'nın Beyrut Büyükelçisi Aleksandr Zaspıkin şunları söylemişti:

''Rusya, ABD'nin Suriye'ye yönelik herhangi bir saldırganlığı karşısında, Devlet Başkanı'nın (Vladimir Putin) açıklamasında dediklerini yerine getirecektir: Amerikan füzelerini vurup, ateş açılan yerlere saldırı düzenleyecektir.''

TRUMP'IN SÖZLERİ NASIL ALGILANMALI?

Sayfa Yükleniyor...