Trump ile Putin Paris'te görüştü

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa'nın başkenti Paris'te bir görüşme yaptı. Açıklama, Rus Lider Putin'den geldi.

NTV Haber 11.11.2018 - 23:09

Trump ile Putin Paris'te görüştü

Rus haber ajansı RIA'nın haberine göre Putin, Trump ile görüşebildiğini söyledi. Görüşmenin iyi geçtiğini belirtti. Ancak başka ayrıntı vermedi.

Putin'in ardından Sözcüsü Dimitri Peskov'dan bir açıklama geldi. Peskov, Washington'ın çekileceğini ilan ettiği, soğuk savaş döneminden kalma füze anlaşmasının görüşmede gündeme gelmediğini söyledi. İki liderin, kısa süren görüşmede belirli bir konuda görüş alişverişinde bulunmadığını belirtti.

Putin, Trump'la görüştüğünü ilan etmesinden bir buçuk saat önce Amerikan Başkanı'yla ay sonunda Arjantin'de yapilacak G20 zirvesinde bir araya gelmeyi planladığını söylemişti. Putin bu açıklamasında Rusya'nın Amerika Birleşik Devletleri'le diyaloğa açık olduğunu çünkü füze antlaşmasından çekilenin kendileri olmadığını belirtti. Amerikan yönetimiyle tam kapsamlı müzakere sürecine yeniden başlamayı umut ettiğini vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...