Trump mesajlarıyla yine gündem yarattı

ABD Başkanı Donald Trump yılın son günlerinde yine sosyal medya mesajlarıyla gündem oldu. "Hillary Clinton örgüye başlamalı" diyen Vanity Fair dergisine, "özür diledikleri için çatan" Trump yanlışlıkla Vogue dergisinin genel yayın yönetmenini hedef aldı. Trump başka bir mesajında ise, "ABD'deki aşırı soğukları göstererek, küresel ısınma işimize yarayabilirdi" ifadelerini kullandı.

NTV Haber 29.12.2017 - 11:51 | Son Güncelleme : 29.12.2017 - 11:56

Trump mesajlarıyla yine gündem yarattı

Yılbaşı tatilindeki ABD Başkanı Donald Trump tweet'leriyle sosyal medyayı salladı.

ABD Başkanı Donald Trump başkanlık seçimlerindeki rakibi Hillary Clinton'ı eleştiren videosu sebebiyle özür dileyen Vanity Fair dergisine çattı.

"Sahtekar Hillary'ye laf ettiler diye sıkıntı çeken Vanity Fair özür dilemek için belini büktü" diyen Trump, "Anna Wintour da ızdırap içinde af dilendi" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump mesajında Anna Wintour'u eleştirdi ancak sorun Wintour'un Vanity Fair'in değil olayla ilgisi bulunmayan Vogue'un genel yayın yönetmeni olmasıydı.

Vanity Fair dergisinin yayınladığı videoda başkanlık seçimlerini kaybeden Hillary Clinton'un hobi olarak örgü örebileceği belirtilmişti.

Dergi cinsiyet ayrımcılığı suçlamalarının ardından bir özür yayımlamıştı.

KÜRESEL ISINMA MESAJI TARTIŞMA YARATTI

ABD Başkanı Trump ABD'yi etkisi altına alan aşırı soğuklar karşısında da küresel ısınma karşıtı bir mesaj yayınladı.

"Doğu kıyısında en soğuk yılbaşı gecesi yaşanabilir" diyen Trump, "Belki de bu güzelim küresel ısınmanın birazını kullanabiliriz" dedi. "Sıkı giyinin" çağrısı yapan Trump iklim değişikliğinin ne anlama geldiğini bilmemekle suçlandı.

BEYAZ SARAY'DA ÜST DÜZEY AYRILIKLAR

Öte yandan Trump kabinesinde yaşanan üst düzey ayrılıklarla da tarihe geçti. Trump hükümetinin ilk yılında üst düzey görevlerde bulunanların yüzde 34'ü ayrıldı.

Trump bu konuda en fazla değişikliğe giden eski başkan Ronald Reagan'ı da ikiye katladı.

Görevden ayrılanlar arasında Trump'ın danışmanları, özel kalem müdürü ve Beyaz Saray'daki birim direktörleri bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...