Trump seçim kampanyası danışmanını değiştirdi

Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump partisinin yönetimini ve Demokrat Parti adayı Hillary Clinton'u sert bir şekilde eleştiren Breitbart News'ün kurucularından Stephen K. Bannon'u kampanya CEO'luğuna getirdi.

Anadolu Ajansı 18.08.2016 - 17:24

Trump seçim kampanyası danışmanını değiştirdi

Trump, seçimin yapılacağı 8 Kasım'a üç aydan daha az bir süre kala seçim kampanyasının üst yönetiminde değişiklik yaptı.

Cumhuriyetçi adayın kampanya yönetiminden yapılan açıklamada, önemli atamalara gidildiği duyuruldu.

Açıklamada, Trump'ın kampanya CEO'luğuna Cumhuriyetçi Parti yönetimi ve Hillary Clinton'u sert bir şekilde eleştiren Breitbart News'ün başkanı Bannon'u, kampanya müdürü olarak ise danışmanlarından Conway araştırma firmasının sahibi Kellyanne Conway'ı atadığı belirtildi.

New York Times tarafından "tutucu medya provokatörü" olarak anılan Bannon, kurucusu olduğu medya kuruluşu Breitbart News'te Trump'a destek veren yayınlarıyla biliniyor.

MANAFORT'A PARA AKTARILDIĞI İDDİASI

Donald Trump'ın kampanya yönetimiyle ilgili son atamaları, seçim kampanyasını yöneten Paul Manafort'a Rusya yanlısı eski Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç'in partisinden gizlice para aktarıldığı haberlerinin ardından gerçekleştirmesi dikkati çekti.

Söz konusu iddiada, Manafort'a Yanukoviç'in Bölgeler Partisi'nden 12 milyon 700 bin dolar aktarıldığı belirtilmişti. Manafort'un avukatı Richard Hibey, konuyla ilgili açıklamasında, haberin asılsız ve saçma olduğunu ileri sürmüştü.

Sayfa Yükleniyor...