Trump - Selman pankartı emniyet müdürünü işinden etti

Cezayir'in Ayn Melila kentinde oynanan bir futbol maçında açılan ve Suudi Arabistan'ı rahatsız eden Trump-Selman pankartı nedeniyle, il emniyet müdürünün görevine son verildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.12.2017 - 05:49 | Son Güncelleme : 21.12.2017 - 05:50

Trump - Selman pankartı emniyet müdürünü işinden etti

Cezayir'in Um el-Bevaki vilayetine bağlı Ayn Melila kentinde yapılan futbol karşılaşmasında tribündeki seyircilerin, Suudi Arabistan'ı rahatsız eden pankart açmasının ardından İl Emniyet Müdürü'nün görevine son verildiği bildirildi.

Ülkenin doğusundaki Um el-Bevaki ilinde yayın yapan devlet radyosu, Um el-Bevaki Emniyet Müdürü Abdüsselam Busavf'ın görevinden alındığı ve yerine Tuğgeneral Abdülkadir Rabii'nin tayin edildiğini duyurdu.

Cezayir resmi haber ajansı APS, Cezayir Adalet Bakanlığının, Suudi Arabistan'ın Kudüs konusunda izlediği tutumu protesto etmek için açılan pankarttan Riyad yönetiminin rahatsız olması üzerine soruşturma açtığını belirtmişti.

Cezayir'in Ayn Melila ile Gali Muasker futbol takımları arasında cumartesi günü oynanan müsabakada seyirciler tribüne, yarısını Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in diğer yarısını ise ABD Başkanı Donald Trump'ın oluşturduğu bir yüz resmi ve altında "Bir madalyonun iki yüzü" yazısının yer aldığı dev bir pankart açmıştı.

Sayfa Yükleniyor...