Trump'ın adalet bakanı da Rusya ile bağlantı kurmuş

ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions'un ABD başkanlık seçimlerinden önce Rusya'nın ABD büyükelçisiyle 2 kez görüştüğü iddia edildi.

Haberler - NTV Haber 02.03.2017 - 11:18 | Son Güncelleme : 02.03.2017 - 12:02

Trump'ın adalet bakanı da Rusya ile bağlantı kurmuş

ABD basınında konuşan Adalet Bakanlığı yetkilileri, Trump yönetiminde Adalet Bakanı olarak görev yapan Jeff Sessions'ın temmuz ve eylül aylarında Rus Büyükelçi Sergey Kislyak'la görüştüğünü öne sürdü.

Haberde eylül ayındaki görüşmenin, Rusya'nın ABD başkanlık seçimini etkilediği iddialarının zirve yaptığı dönemde gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Jeff Sessions göreve gelmeden önce Senato'da verdiği ifadede hiçbir Rus yetkiliyle temasta bulunmadığını söylemişti. Sessions geçtiğimiz yılın şubat ayından beri Donald Trump'ın seçim kampanyasında yer alıyordu.

İSTİHBARAT KOMİTESİ ARAŞTIRMA YAPACAK

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi de, Başkan Donald Trump'ın ekibi ve Rusya arasında görüşme yapıldığı iddialarını araştıracağı açıklandı.

ABD medyasına konuşan Demokrat Partili bir yetkili, araştırma komitesi kurulması için Cumhuriyetçi Parti'yle anlaştıklarını söyledi.

Yetkili, Rusya ve ABD'li siyasiler arasında işbirliği olup olmadığı gibi birçok soruya yanıt aranacağını belirtti. Araştırma komitesinin ne zaman göreve başlayacağı açıklanmadı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Rus yetkililerle bağlantısı olduğu gerekçesiyle istifa etmek zorunda kalmıştı.

Sayfa Yükleniyor...