Trump'a corona virüs testi yaptırmamış

ABD Başkanı Donald Trump'ın, corona virüs bulaşması ihtimali olan bazı yerlerde bulunması sebebiyle "virüs kapmış olabileceği" tartışılırken, Beyaz Saray'dan açıklama geldi.

Anadolu Ajansı 10.03.2020 - 06:25 | Son Güncelleme : 10.03.2020 - 06:31

200903-trump-corona.jpg
Trump'ın Maryland eyaletindeki konferansa katılması ABD medyasında corona tartışması başlattı

Beyaz Saray, testi gerektirecek bir durum olmaması sebebiyle ABD Başkanı Donald Trump'ın şu ana kadar corona virüs testi yaptırmadığını açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham, corona virüs bulaşması ihtimali olan bazı yerlerde bulunması sebebiyle "virüs kapmış olabileceği" tartışılan Trump'ın durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Grisham, "Başkan COVID-19 testi yaptırmadı çünkü ne virüs taşıdığı teyitli hastalarla uzun süre teması oldu, ne de kendisinde herhangi bir semptom bulunmaktadır. Başkan Trump'ın sağlığı harika durumdadır ve özel doktoru onun durumunu yakından takip etmektedir." ifadelerini kullandı.

Amerikan medyası, Trump ile Başkan Yardımcısı Mike Pence'in son 10 gün içerisinde katıldığı bazı etkinliklerde daha sonra corona virüs taşıdığı açıklanan kişilerin ortaya çıkmasının ardından "Acaba Trump veya Pence virüs kapmış olabilir mi?" tartışmasını yürütüyordu.

ABD'nin Maryland eyaletinde 29 Şubat'ta düzenlenen Muhafazakarlar Siyasi Eylem Konferansı'na Trump ile Pence katılmıştı.

Toplantıyı düzenleyen Amerikan Muhafazakarlar Birliği, daha sonra yaptığı açıklamada, söz konusu konferansa katılan bir kişide corona virüs tespit edildiğini, ancak bu kişinin Trump ve Pence ile hiçbir etkileşimde bulunmadığını açıklamıştı.

Pence, AIPAC toplantısında Pence, AIPAC toplantısında

Benzer şekilde mart ayı başında Washington'da düzenlenen Amerikan-İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin (AIPAC) yıllık konferansına da Mike Pence ile Dışişleri Bakanı Mike Pompeo katılmış, konferansa katılan 2 kişide virüs tespit edildiği açıklanmıştı. 

VİRÜS HAKKINDA EFSANELER VE GERÇEKLER

Sayfa Yükleniyor...