Trump'ı İsrail'de 10 bin polis koruyacak

ABD Başkanı Donald Trump'ın gelecek hafta gerçekleştireceği İsrail ziyareti sırasında 10 bin polis görev yapacak.

Anadolu Ajansı 15.05.2017 - 16:52

Trump'ı İsrail'de 10 bin polis koruyacak

İsrail Emniyet Sözcüsü Micky Rosenfeld, 22 Mayıs'ta İsrail'e gelmesi beklenen ABD Başkanı Donald Trump'ı korumak için 10 bin polisin görevlendirildiğini söyledi. Rosenfeld, Trump'ın güvenliğini sağlamak için ABD polisi ile koordineli bir hazırlık yürüttüklerini ifade etti.

İsrail'in Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, havalimanından helikopterle doğrudan Kudüs'e geçecek olan Trump'ın ziyaret edeceği yerler arasında işgal altındaki Doğu Kudüs'ün surlarla çevrili Eski Şehir bölgesi de yer alıyor. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve Hristiyanlar için en kutsal mekanlardan biri sayılan Kıyamet Kilisesi de bu bölgede bulunuyor.

İsrail'in Kanal 2 televizyonunun haberine göre de ABD Başkanı Trump'ın 900 kişiden oluşacak ekibini 70 araç taşıyacak.

FİLİSTİN DEVLET BAŞKANI İLE GÖRÜŞMESİ BEKLENİYOR

Trump'ın İsrail ziyaretinin ardından işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytullahim kentine geçerek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüşmesi bekleniyor. Trump'ın ziyaretindeki en önemli gündem maddesinin İsrail-Filistin arasındaki barış görüşmesinin yeniden başlatılması olacağı belirtiliyor.

Trump başkan seçildikten sonraki ilk yurtdışı ziyaretini sırasıyla Suudi Arabistan, İsrail ve Vatikan'a yapacağını açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...