Trump'ın adayı: Gerektiğinde Trump'a karşı çıkarım

ABD'de başkanlık koltuğuna oturmasına günler kalan Donald Trump'ın adalet bakanı adayı Jeff Sessions, kongrede ifade verdi. "Gerektiğinde Trump'a karşı çıkarım" diyen senatör Sessions, "Müslümanların ABD'ye girişinin yasaklanması fikrini desteklemiyorum" şeklinde konuştu.

170111-jeff-Sessions2.jpg

Amerika Birleşik Devletleri'nde adalet bakanlığı adayı Jeff Sessions kongre önünde ifade verdi. Sessions, "Bir dini grup olarak Müslümanların ABD'ye girişinin yasaklanması fikrini desteklemiyorum ve böyle bir fikre inanmıyorum." dedi.

Alabama senatörü ve adalet bakanı adayı Jeff Sessions, senato adalet komitesindeki oturumda senatörlerin sorularını cevapladı.

Muhafazakar politikalarıyla bilinen Sessions, "Müslümanların ülkeye girişinin yasaklanması" fikrine sıcak bakmadığını belirtti.

Sessions "Bir dini grup olarak Müslümanların ABD'ye girişinin yasaklanması fikrini desteklemiyorum ve böyle bir fikre inanmıyorum. Bu ülkeye farklı şekillerde katkıda bulunan değerli Müslüman vatandaşlarımız var." dedi.

Sessions, seçilmiş başkan Donald Trump'ın ve kendisinin savunduğu önerinin, "Teröristlerin olduğu bazı ülkelerden gelenlere yönelik katı güvenlik kontrolü ve vize kısıtlaması" olduğunu söyledi.

Adalet bakanı adayı, kanuna aykırı hiçbir işlem yapmayacağını kaydetti.

Gerektiğinde Donald Trump'a da karşı çıkacağını ve kendisinden yasa dışı bir şey yapılması istenirse "İstifa etmeye hazır olduğunu" ifade etti.

Irkçı ‘Ku Klux Klan’ı öven sözler söylediği öne sürülen Sessions, iddiaları reddetti. Jeff Sessions, boğulma hissi veren işkence yöntemi ‘Waterboarding’in yasadışı olduğunu da belirtti.

Donald trump seçim kampanyası sırasında ‘Waterboarding’ uygulamasını savunmuş ve geri getirme sözü vermişti.

Sessions kişisel görüşlerine karşı olmasına rağmen eşcinsel evliliğe izin veren yasayı uygulayacağını da sözlerine ekledi.

20 yıl Alabama senatörlüğü yapan Jeff Sessions, yasadışı göçmenlik karşıtı politikaları savunmasıyla biliniyor.

1986'da federal yargıçlık başvurusu ırkçı sözler söylediği gerekçesiyle reddedilen 70 yaşındaki senatör, Donald Trump'ı destekleyeceğini açıklayan görev başındaki ilk senatör olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...