Trump'ın eski danışmanı Bannon'a bir darbe daha

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski başstratejisti Steve Bannon, Trump hakkındaki bir kitapta kendisine atfedilen sözlerle ilgili tartışmaların artması üzerine aşırı sağcı Breitbart adlı haber sitesindeki görevinden ayrıldı.

Anadolu Ajansı 10.01.2018 - 10:01 | Son Güncelleme : 10.01.2018 - 10:02

Trump'ın eski danışmanı Bannon'a bir darbe daha

Breitbart haber sitesinden yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Steve Bannon görevinden ayrıldı.

ABD Başkanı Trump'ın eski başdanışmanı Bannon'a dayandırılan bilgilerin de yer aldığı "Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Sarayının İçinden" adlı kitabın Amerikan kamuoyunda ciddi tartışmalara neden olması üzerine söz konusu kararın alındığı belirtildi.

Konuyla ilgili Bannon herhangi bir açıklama yapmadı.

Söz konusu kitapta Bannon'ın, Trump'ın büyük oğlu Trump Jr. ile bazı Ruslar arasında New York'taki Trump Otel'de yapılan görüşme için "haince" ifadesini kullandığı kaydedilmişti.

Trump ise yazılı açıklamayla Bannon'a çıkışmış, "Kovulduğu gün sadece işini değil, aynı zamanda aklını da kaybetmiş" sözüyle Bannon'a tepki göstermişti.

Daha sonraki ilk açıklamasında ise Bannon, sözlerinden geri adım atarak Trump Jr.'ın çok iyi bir vatansever olduğunu ve kendisinin de Trump'ın ajandasına sonuna kadar bağlı olduğunu ifade etmişti.

Sayfa Yükleniyor...