Trump'ın eski danışmanı: Gülen, derhal Türkiye'ye iade edilmeli

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyası dönemindeki ulusal güvenlik danışmanı Jeffrey Gordon, Fetullah Gülen'in hem Türkiye hem de ABD'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturuyor, derhal Türkiye'ye iade edilmesi gerektiğini söykedi.

Anadolu Ajansı 25.10.2018 - 05:52 | Son Güncelleme : 25.10.2018 - 05:56

Trump'ın eski danışmanı: Gülen, derhal Türkiye'ye iade edilmeli

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim döneminde ulusal güvenlik danışmanlığını yapan Jeffrey Gordon, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı konusunda konuştu.

Washington merkezli Türk Miras Vakfı (THO) tarafından düzenlenen "ABD-Türkiye Güvenlik Ortaklığı ve Mevcut Zorluklar" başlıklı panelde konuşan Gordon, FETÖ elebaşı Gülen ve örgüt yapılanmasına değindi.

Gordon, "Fetullah Gülen, hem Türkiye hem de ABD'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturuyor, derhal Türkiye'ye iade edilmeli. NATO müttefikimizi tehdit eden yapılanmaya sahip çıkmamalıyız." diye konuştu.

Öte yandan, FETÖ terör örgütünün kendine bağlı sözleşmeli okullar üzerinden vize sistemini suistimal etmek ve vergi kaçırmak gibi birçok suç işlediğine vurgu yapan Gordon, yapının FBI tarafından da soruşturulduğunu dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...