Trump'ın göçmen planı kameralara yakalandı

ABD Başkanı seçilen Donald Trump kabinesini oluşturma çalışmalarını sürdürüyor. Trump'ın kabinesinde İç Güvenlik Bakanı olması beklenen Kansas eyaleti Dışişleri Bakanı Kris Kobach'ın elindeki dosya kameralara yakalandı. Dosyada Suriyeli sığınmacıların ülkeye girişinin yasaklanması ve Müslümanların kontrol altında tutulması için öneriler bulunuyor.

ntv.com.tr 22.11.2016 - 16:48

Trump'ın göçmen planı kameralara yakalandı

Göçmenlere ve Müslümanlara karşı görüşleriyle bilinen Kansas eyaleti Dışişleri Bakanı Kris Kobach dün New Jersey'de ABD Başkanı seçilen Donald Trump'la görüştü. Kobach, Trump'la görüşmesine elinde bir dosyayla geldi.

Kameralara yakalanan dosyada, Suriyeli sığınmacıların ülkeye girişinin önlenmesi ve ABD'de yaşayan Müslümanların kontrol altında tutulmasıyla ilgili öneriler bulunuyor.

Trump'ın kabinesinde İç Güvenlik Bakanı olarak düşündüğü Kris Kobach geçtiğimiz hafta uluslararası haber ajansı Reuters'a açıklamalarda bulunmuştu.

Kobach, ABD'ye gelecek Müslümanlara terör sorgusu, parmak izi alınması ve düzenli kontrol uygulamalarının getirilebileceğini söylemişti.

Trump kabinesindeki muhtemel içişleri bakanı Kris Kobach'la New Jersey'de görüştü. 
Trump kabinesindeki muhtemel içişleri bakanı Kris Kobach'la New Jersey'de görüştü. 

Sayfa Yükleniyor...