Trump'ın iletişim direktörü Dubke istifa etti

ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'daki iletişim direktörü Mike Dubke istifa etti. Trump, Dubke'yi 3 ay önce atamıştı.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 30.05.2017 - 19:57

Trump'ın iletişim direktörü Dubke istifa etti

ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'daki iletişim direktörü Mike Dubke herhangi bir gerekçe göstermeden istifa etti. Trump, Dubke'yi 3 ay önce atamıştı.

Beyaz Saray danışmanlarından Kellyanne Conway, İletişim Danışmanı Mike Dubke'nin ABD Başkanı Donald Trump'a bu ay başında çıktığı yurtdışı seyahatinden önce 18 Mayıs'ta istifasını sunduğunu söyledi.

Dubke'nin Trump'ın bu seyahati sırasında Washington'da iletişim idaresine yardım etme önerisinde bulunduğu, bu önerinin Trump tarafından kabul edildiği de belirtildi.

Amerikan CNN kanalına konuşan Dubke, istifa kararını anlattı ve kararın "kişisel nedenlere" dayandığını belirtti.

Açıklamasında, "Başkan'a (Trump) hizmet etmek benim için bir onurdu." diyen Dubke, istifa mektubunu sunduktan sonra Trump ile aralarında iyi bir konuşma gerçekleştiğini de sözlerine ekledi.

Dubke'nin mesai arkadaşlarına gönderdiği notta ise, "İletişim ve Basın bölümlerinin ekipleriyle yan yana çalışmak özel bir onurdu. Beyaz Saray, Amerikan yönetiminin en başarılı ve çalışkan insanlarıyla dolu" sözlerini kullandığı kaydedildi.

Dubke, Trump tarafından sadece üç ay önce Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü görevine atanmıştı ve Beyaz Saray'ın medya stratejisini revizyondan geçirmesi planlanıyordu. 

ABD Başkanı Trump,kısa süre önce günlük basın brifinginin rafa kaldırılması ve kendisinin her iki haftada bir bilgilendirilmesi fikrini ortaya atmıştı.

Sayfa Yükleniyor...