Trump'ın Pentagon'daki adayı çekildi

ABD Başkanı Donald Trump’ın Donanma Sekreterliği'ne aday gösterdiği Philip Bilden’in adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Anadolu Ajansı 27.02.2017 - 10:46

donald trump abd donanma aday çekilme270217.jpg

ABD Savunma Bakanı James Mattis, yaptığı yazılı açıklamada, Philip Bilden’in adaylıktan çekildiğini ilettiğini belirtti.

ABD Savunma Bakanı James Mattis Mattis açıklamasında şunları söyledi:

"Bu, gizlilik kaygılarından ve iş ilişkilerinden kendisini alıkoyma konusunda yaşadığı zorluklardan kaynaklanan bireysel bir karardır. Hayal kırıklığına uğradıysam da anlıyorum ve kararına saygı duyuyorum. Ulusumuza başka şekillerde destek vermeye devam edeceğini biliyorum. Başkan'ın ordumuzu inşa etme vizyonunu icra ederken önümüzdeki günlerde Başkan Trump’a Donanmamızı ve Deniz Kuvvetlerimizi idare edecek bir lider tavsiye edeceğim.”

Savunma Bakanlığı açıklamasında görüşlerine yer verilen Bilden de "Uzun bir düşünme sürecinden sonra ailemi özel finansal menfaatlerinden yoksun bırakmadan ve çok fazla dağılmadan Hükümet Etik Ofisi’nin koşullarını yerine getiremeyeceğime karar verdim” ifadesini kullandı.

ÇALIŞMA BAKANI ADAYI DA ÇEKİLMİŞTİ

Trump'ın Donanma Komutanlığı adayı görevi kabul etmedi. 
Trump'ın Donanma Komutanlığı adayı görevi kabul etmedi. 


Bilden’in adaylıktan çekilmesi Trump yönetimindeki ikinci çatlak olarak görülüyor.

Geçen ay Trump’ın Çalışma Bakanlığı'na aday gösterdiği Andrew Pudzer de adaylıktan çekilmişti. Pudzer, ailesi ve yakınları ile yaptığı görüşmelerden sonra bu karara vardığını ifade etmişti.

Buna karşılık bazı yetkililer, Pudzer’in Senato’dan yeterince destek bulamayacağı kaygısıyla çekildiğini belirtmişti.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in istifasından sonra Ulusal Güvenlik Danışmanlığı için teklif götürdüğü Koramiral Robert Harward da Trump’ın teklifini geri çevirmişti.

Sayfa Yükleniyor...