Trump'ın ulusal güvenlik danışmanı ile İbrahim Kalın bir araya geldi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'ye gelen Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ile görüştü. Görüşme 1,5 saat sürdü.

Haberler - NTV Haber 16.10.2019 - 18:40 | Son Güncelleme : 16.10.2019 - 21:41

Trump'ın ulusal güvenlik danışmanı ile İbrahim Kalın bir araya geldi

Son dakika haberi!  ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien Ankara'ya geldi.

Robert O'Brien, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile görüştü. Görüşme 1,5 saat sürdü.

Görüşme sonrası açıklama yapılmadı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ​​Robert O'Brien ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ​​Robert O'Brien

Dışişeri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Meclis'te yaptığı bilgilendirme konuşmasının uzaması nedeniyle O'Brein ile yapacağı görüşme ise gerçekleştirilemedi. Çavuşoğlu ile O'Brein arasındaki görüşme perşembe günü gerçekleşecek.

KRİTİK GÖRÜŞMELER YARIN

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da yarın Ankara'da temaslarda bulunacak. Trump, Pence ve Pompeo'nun yer aldığı heyetin ateşkes talep edeceğini söylemişti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pence ve beraberindeki heyetle görüşeceğini açıkladı.HABERE GİT

Amerikan Heyeti’nin Türkiye toplantısından bir kare... Soldaki dört kişi çarşamba günü Türkiye’de olacak. Amerikan Heyeti’nin Türkiye toplantısından bir kare... Soldaki dört kişi çarşamba günü Türkiye’de olacak.

Sayfa Yükleniyor...