Trump'tan "ben bir sihirbazım" paylaşımı

Ara seçimden zaferle çıktığını iddia eden ABD Başkanı Donald Trump kendisini, yazar Ben Stein'in "Sayın Trump bir sihirbaz" sözleriyle övdü. Trump kendisine övgünün yer aldığı bölümü Twitter hesabından paylaştı.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 07.11.2018 - 10:16 | Son Güncelleme : 07.11.2018 - 10:54

Trump'tan "ben bir sihirbazım" paylaşımı

ABD Başkanı Donad Trump, "Kapitalist Kodu" isimli kitabın yazarı Ben Stein'dan şu alıntıyı paylaştı:

"Trump, ABD'nin 105 yıllık seçim tarihinde ara seçimde Senato'da çoğunluğu elde eden 5 başkandan biri oldu. Sayın Trump bir sihirbaz. Kulağının arkasından sihir çıkaran biri. Muhteşem bir kampanyacı ve oy sağlayıcı. Cumhuriyetçiler böyle bir adama sahip olduğu için inanılmaz şanslı. Bütün medya kendisine karşı ve her gün saldırmasına rağmen seçimlerden muhteşem bir sonuç çıkardı."

TRUMP: MUAAZZAM BİR BAŞARI

ABD Başkanı Donald Trump, Senato ve Temsilciler Meclisi'ni yeniden şekillendirecek ara seçimlerin kesin olmayan sonuçlarına ilişkin yaptığı ilk değerlendirmede "Muazzam bir başarı" ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre seçimleri hakkında sosyal medyada Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Senato'da Cumhuriyetçilerin çoğunluğunu korumasına karşı ABD basınından yapılan ilk haberlere göre Temsiliciler Meclisi'nde üstünlüğü Demokratların ele geçirmesine rağmen Trump'ın bu sonuçları başarılı görmesi dikkati çekti.

ABD Başkanı Trump paylaşımında, "Muazzam bir başarı. Hepinize teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

Trump göreve geldiğinde Washington'daki üç güç dengesinden biri olan Kongre'de üstünlük Cumhuriyetçilerin elindeydi.

Üstünlüğü Demokratların ele geçirmesi durumunda Kongre'nin onayına ihtiyaç duyulan konularda Trump'ın hareket alanı daralmış olacak.

Sayfa Yükleniyor...