İlişkili Haberler

ABD’nin Las Vegas kentindeki bir konsere silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda en 50 kişi hayatını kaybederken, 200’den fazla kişi de yaralandı.

Saldırının ardından ABD Başkanı Donald Trump, ilk olarak kişisel Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Trump bu paltformda yaptığı açıklamada Las Vegas saldırısında hayatını kaybedenler ve ailelerine başsağlı mesajı verdi.

"KÖTÜLÜK İNSANLIĞI YENEMEYECEK"

ABD Başkanı Trump, daha sonra kameralar karşına geçerek açıklama yaptı. Trump, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Saldırıyla ilgili "Tamamen şeytani bir eylemdi. Bu trajedi gününde Amerika bir bütün olarak bir araya geldi. Birliğimiz bu tür kötülüklerle bozulmaz" değerlendirmesini yapan Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI), İç Güvenlik Bakanlığı ve yerel güvenlik güçlerinin yakın bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Çarşamba günü Las Vegas'a giderek saldırıda yaralananlar ve güvenlik görevlileriyle görüşeceğini açıklayan Trump, ülkedeki bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdiğini dile getirdi.

ABD için çok zor bir gün olduğunu kaydeden Trump, "Kurbanların ailelerine sesleniyorum; dualarımız sizinle, sizin için buradayız. Bu trajedi gününde Amerika daha önce de olduğu gibi yeniden bir araya geldi. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bu tür şeytani eylemler bozamaz" ifadelerini kullandı.