Trump'tan Porto Riko'lu başkana yanıt

ABD Başkanı Donald Trump, Maria kasırgasında büyük zarar gören ve halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan Porto Riko'da, ABD yönetimini kurtarma çalışmalarında "yetersizlikle" suçlayan San Juan kenti Belediye Başkanı Carmen Yulin Cruz'a yanıt verdi.

Anadolu Ajansı 30.09.2017 - 17:18

Trump'tan Porto Riko'lu başkana yanıt

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, San Juan Belediye Başkanını "liderlik yeteneği zayıf" olarak nitelendirirken, Porto Riko'daki diğerlerinin, kendi çalışanlarından yardım alma kabiliyeti olmadığını belirtti.

Porto Riko'da halihazırda 10 bin federal işçinin "harika iş çıkardığını" belirten Trump, "Bir toplum çabası olması gerekirken, her şeyin onlar için yapılmasını istiyorlar." ifadesini kullandı.

Kasırganın, Porto Riko'yu "tamamen yok ettiğini" vurgulayan Trump, "Elektrik, yollar, telefonlar vs. olmamasına rağmen, ordu ve ilk yardım ekipleri inanılmaz bir iş çıkardı." ifadesine yer verdi.

Trump, ayrıca belediye başkanının "yalnızca birkaç gün önce çok övgü dolu olduğunu" ancak "şimdi Demokratlar tarafından Cruz'a, Trump'a karşı kötü olması gerektiğinin söylendiğini" ileri sürdü.

Belediye Başkanı Cruz, basına yaptığı açıklamada, "Bizler ölüyoruz ve sizler bizi yetersiz kalarak öldürüyorsunuz. Yalvarıyorum, bizi duyabilen birilerine bizi ölmekten kurtarması için yalvarıyorum." demiş ve Trump'a hitaben, "bölgede görev yapanların, hayat kurtarma konusunda ehil olduğundan emin olunmasını" istemişt

Sayfa Yükleniyor...