Trump'tan Twitter'da Katar mesajı

Katar ile diğer Arap ülkeleri arasında yaşanan gerilimle ilgili ABD Başkanı Donald Trump'tan yorum geldi. Twitter'da açıklama yapan Trump, "Ortadoğu ziyaretimde radikal ideolojiler daha fazla finanse edilmemeli dediğimde ortaklarımız Katar'ı işaret etti" mesajını paylaştı.

ntv.com.tr 06.06.2017 - 15:30 | Son Güncelleme : 06.06.2017 - 16:22

Trump'tan Twitter'da Katar mesajı

ABD Başkanı Donald Trump da Katar ile diğer Arap ülkelere arasında yaşanan gerilime sosyal medya hesabı Twitter'den yorumda bulundu.

Trump, "Ortadoğu ziyaretimde radikal ideolojiler daha fazla finansal destek verilmemeli dediğimde ortaklarımız Katar'ı işaret etti" mesajını paylaştı.

Trump'ın bu açıklamasıyla Suudi Arabistan ve diğer Arap ülkeleri yanında pozisyon aldığı iddia edildi.

TILLERSON UZLAŞMA ÇAĞRISI YAPMIŞTI 

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Katar ile Suudi Arabistan'ın öncülük yaptığı diğer Arap ülkeleri arasında yaşanan gerilimin uzlaşma yoluyla çözülmesi gerektiğini belirtmişti.

PENTAGON'DAN ÜS AÇIKLAMASI 

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon da, ABD ordusunun Katar'dan yürüttüğü Afganistan, Irak ve Suriye’deki operasyonlarında herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını açıklamıştı.

ABD'nin Katar'da askeri üssü bulunuyor. Söz konusu üste 11 bin ABD askeri görev yapıyor.

YEDİ ÜLKEDEN KATAR'A DİPLOMATİK ABLUKA 

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Yemen dün sabah yaptıkları açıklamalarla "teröre destek vermekle suçladıkları" Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu.

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Katar'a karşı yapılan diplomatik ablukaya Maldivler ve Libya da katılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...