TSK: Fırat Kalkanı'nda 12 DEAŞ hedefi imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı kapsamında harekete geçen jetlerin 12 DEAŞ hedefini vurarak imha ettiğini açıkladı.

Haberler - DHA 26.11.2016 - 12:19 | Son Güncelleme : 26.11.2016 - 12:21

TSK: Fırat Kalkanı'nda 12 DEAŞ hedefi imha edildi

Fırat Kalkanı'nda  DAEŞ'e yönelik harekatlar devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında harekete geçen jetlerin 12 DEAŞ hedefini vurarak imha ettiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen 'Fırat Kalkanı Harekatı'nda terör örgütü DEAŞ kontrolündeki Anifah bölgesi Özgür Suriye Ordusu güçleri denetimine geçti. Dün gece çıkan çatışmalarda bir askerin şehit olduğu harekata ilişkin Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

"Fırat Kalkanı harekatında, TSK unsurlarınca desteklenen Özgür Suriye Ordusu tarafından Anifah meskûn mahalli kontrol altına alınmıştır. Çatışmalar esnasında bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Çatışmada hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Türk Hava Kuvvetleri tarafından belirlenen on iki DEAŞ hedefi yapılan hava harekâtı ile imha edilmiştir. Suriye sınır hattında İHA’lar ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir. AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."

Sayfa Yükleniyor...