Türk bayrağını para için açmış

Güney Kıbrıs’ta tasfiyesine karar verilen Laiki Bank önünde Türk bayrağı açarak, diplomatik krize neden olan Fransız’ın Rum bankasında 7 bin Euro kaybettiği için bu eylemi gerçekleştirdiği belirtildi.

Haberler 02.04.2013 - 09:49

Türk bayrağını para için açmış

KKTC’de yayınlanan Havadis Gazetesi’nin haberine göre, Fransız eylemci bayrağı Türk tarafındaki Arasta çarşısında satın aldı.

Bayrağı alırken esnafla konuşan Fransız eylemci, “Rumlar 7 bin Euro'mu gaspetti, ben onlara gösteririm” dedi.

Türk tarafında bir kafede oturan adının Michel olduğunu söyleyen eylemci kafenin sahibi Niyazi Kıraçoğlu ile bir süre sohbet etti.

Fransız eylemci, “Tasfiyesine karar verilen Laiki Bank’ta 7 bin Euro param vardı ve paramı yediler. Bugün Güney Kıbrıs’a gideceğim ve protesto eylemi gerçekleştireceğim” dediği ortaya çıktı.

Fransız eylemcinin olay günü oldukça öfkeli olduğunu söyleyen kafe sahibi Niyazi Kıraçoğlu, olay günü sohbet esnasında “Paramı almam lazım. Şimdi son param ile yemek yiyeceğim ve hiç param kalmayacak” dediğini belirtti.

'ÖFKELİYDİ VE YERİNDE DURAMIYORDU'
Türk kafe sahibi Niyazi Kıraçoğlu olayı şu sözlerle dile getirdi: “Fransız eylemci, olaydan birgün önce kafeye geldi ve bir şeyler içti, biraz sohbet etti. Güney Kıbrıs’ta parasının olduğunu ve parasını almaya geldiğini söyledi. O gün gitti. Ertesi gün yani eylemi gerçekleştirdiği gün saat 08.30 sıralarında yine kafeye geldi. Bu kez çok öfkeliydi ve yerinde duramıyordu. Bana ‘Benim 7 bin Euro paramı yediler, ben onlara gösteririm. Birazdan Güney Kıbrıs’a gideceğim ve Rumları protesto edeceğim.’

Rum kesiminde Türk bayrağı açan Fransız eylemci KKTC basınına konuştu. Rum kesiminde Türk bayrağı açan Fransız eylemci KKTC basınına konuştu.

'SON PARAMLA YEMEK YİYECEĞİM'
Türk kafe sahibi Kıraçoğlu, “Bana adının Michel olduğunu söyledi. Girne’de bir pansiyonda kalıyormuş ve Fransa’dan sözünü ettiği parasını almak için geldiğini söylemişti. Eylem günü kafeye geldiğinde de son parası ile yemek yiyeceğini söyledi” diye konuştu.

'ONU ENGELLERDİM'
Fransız eylemcinin söylemini ciddiye almadığını da belirten Niyazi Kıraçoğlu, "Eğer böyle bir eylemde bulunacağını bilseydim onu engellemeye çalışırdım” dedi.

Sayfa Yükleniyor...