Türk bayrağının yanına 'radikal İslamcılar'

Hristiyan Eylem Ağı örgütünden, Türk bayraklı belgesel afişiyle insanları incitmek istemedikleri açıklaması geldi ama, afişteki Türk bayrağı kaldırılmadığı gibi yanına 'radikal İslamı yaymak isteyenler' eklendi.

Haberler 20.10.2010 - 01:12

Türk bayrağının yanına 'radikal İslamcılar'

İkiz Kuleler’in yıkıldığı 'Sıfır Noktası' yakınında cami yapılmasına karşı çıkan 'Christian Action Network - Hristiyan Eylem Ağı' adlı kuruluş, hazırladığı belgeselin afişinde, 11 Eylül saldırılarının faili gibi göstermek amacıyla Türk bayrağı kullanmış, bu da tepki toplamıştı.


Grup, ABD'deki Türkler'in yoğun tepkisi üzerine, Türk bayrağını kullanmasının, Türkiye'yi hedef seçme anlamına gelmediğini açıkladı ama...

Kuruluş, belgesel tanıtım kapağında kullanılan Türk bayrağını kaldırmak yerine, Suudi Arabistan, Pakistan, İran, Sudan ve Suriye'nin de bayraklarını kapağa yerleştirdi.

Belgeselin tanıtım kapağında Türk bayrağı kullanılması nedeniyle insanların duygularının incinmesinden üzüntü duyduklarını ve Türkiye'yi hedef seçmeyi amaçlamadıklarını ifade eden Hristiyan Eylem Ağı, "Bu yüzden kapağa Suudi Arabistan, Pakistan, İran, Sudan ve Suriye'nin de bayraklarını ekleyecek şekilde değiştireceğiz" dedi.

Bu ülkelerin bayraklarını da kapağa ekleme kararının, belgesel filmin temalarından biri olan "radikal İslamın ABD de dahil dünyaya şeriat hukuku yaymayı istemesi" kapsamında alındığını belirten Hristiyan kuruluş, bu ülkelerin dünyada radikal İslamın yayılmasını desteklediklerini ileri sürdü.

"ESKİDEN LAİK, ŞİMDİ..."
Kuruluş, "Türkiye'nin laik kimliğiyle eskiden ABD'nin sağlam bir müttefiği olduğunu, ancak şimdi ters yönde olduğunu" da iddia etti.

Türk bayrağında bulunan hilal ve yıldızın Müslümanlığı temsil etmesinden dolayı Türkiye'nin bayrağını seçtiklerini bildiren Hristiyan Eylem Ağı, "Türkiye'nin Müslüman kimliğine vurgu yapmak istediklerini, Türk halkını olumsuz bir şekilde tanımlama niyetlerinin olmadığını, yapılan anketlerde Türkler'in büyük çoğunluğunun Osama Bin Ladin, Hamas ve Hizbullah'a karşı olduklarının görüldüğünü" kaydetti.
Sayfa Yükleniyor...