Türk genç kız Londra'daki trafik kazasında öldü

Londra'da meydana gelen trafik kazasında 16 yaşındaki Türk asıllı İngiliz vatandaşı Elif Kaya hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 15.02.2016 - 19:00 | Son Güncelleme : 15.02.2016 - 19:07

Türk genç kız Londra'daki trafik kazasında öldü
Elif Kaya (sağda) ve kardeşi Melia Kaya
Elif Kaya
Elif Kaya

İngiltere'nin başkenti Londra'da meydana gelen trafik kazasında 16 yaşındaki Türk asıllı İngiliz vatandaşı Elif Kaya hayatını kaybetti.

Yapılan açıklamaya göre, Londra'nın kuzeyindeki Woodford bölgesinde Mini Cooper ile BMW marka otomobillerin çarpıştığı kaza yerine polis, cumartesi günü yerel saatle 01.10'da çağrıldı.

Kazada, Mini Cooper otomobildeki Elif Kaya olay yerinde hayatını kaybetti. Kaya'nın yanındaki kız kardeşi Melia Kaya (19) ile arkadaşları Ayla Osman (22) ile ismi açıklanmayan diğer otomobilin erkek sürücüsü yaralandı.

Yaralılardan Ayla Osman'ın hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.  Londra polisi, Yol ve Ulaşım Polislik Emniyeti'nde görevli detektiflerin olayı incelediğini belirterek, görgü tanıklarından yetkililerle iletişime geçmeleri çağrısında bulundu.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini ve şu aşamada herhangi bir gözaltının yapılmadığını ifade etti.  Gazetecilere açıklama yapan anne Demet Kaya, "Kızım bir melekti. Avukat olmak istiyordu. Ders notları çok iyiyiydi" ifadelerine kullandı.

Baba Nevzat Kaya ise, "Elif, bizlere saygılı, ailesini, arkadaşlarını, kız kardeşini
her daim koruyan, çok sosyal ve kibar bir çocuktu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...