Türk iş kadınını 'veli' öldürmedi!

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da önceki hafta öldürülen Türk işkadını Arzu Erbaş Çakmakçı'yı bıçaklayanın, 41 yaşındaki Nevzat Koyak olduğu ortaya çıktı.

24.08.2009 - 22:53

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da çocuk yuvası işleten Türk iş kadını Arzu Çakmakçı Erbaş'ı (33) öldürülmesiyle ilgili olarak bir Türk'ün arandığı açıklandı.

Amsterdam polisinden yapılan açıklamada, 41 yaşındaki şüphelinin, Hollanda'da yasa dışı olarak bulunan Nevzat Koyak adındaki alkol ve uyuşturucu bağımlısı bir kişi olduğu bildirildi.

Polis şüphelinin yakalanabilmesi için özel bir telefon numarasını hizmete koydu. Zanlının fotoğrafı da televizyonlardan yayımlandı.

Polis, bilgi vereceklerin adının saklı tutulacağını ve yakalanmasını sağlayacak kişiye 5 bin Euro ödül verileceğini de belirtti.

Hollanda'da kreş sahibi olan Arzu Erbaş Çakmakçı, 10 Ağustos günü aracına binerken uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Çakmakçı'yı kreşindeki bir velinin öldürmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyordu. Ancak Hollanda Polisi, katil zanlısının Çakmakçı'yı önceden tanımadığını ve kreşteki veli olmadığını duyurdu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...