İlişkili Haberler

NATO dışişleri bakanları toplantısı için Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry basın toplantısı düzenledi.

ABD Başkanı Barack Obama'nın ardından Dışişleri Bakanı John Kerry de, Türkiye-Suriye sınırının kalan kısmının kapatılması konusunda açıklamalarda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Suriye sınırının kalan bölümünün kapatılması için Türk ve diğer güçlerin kullanılmasını tümüyle destekliyor" dedi.

Türkiye-Suriye sınırlarının IŞİD'e kapatılması için hava ve kara güçlerinin nasıl işbirliği yapacağı konusunda Türk yetkililerle görüşmede bulunacaklarını belirten Kerry, Suriye'de IŞİD'le mücadele amacıyla NATO üyesi ülkelerden eğitim ve cephane desteği talebinde bulunduklarını söyledi.

"NATO'NUN GENİŞLEMESİ RUSYA'YA TEHDİT DEĞİL"

NATO'nun Karadağ'a üyelik daveti hakkında da konuşan ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "NATO kimse için tehdit unsuru değil... Savunma amaçlı bir ittifak ve güvenlik alanını genişletmeyi hedefliyor. Rusya ya da başka kimseye karşı odaklanmış değil" şeklinde konuştu.