Türkleri ayaklanmaya çağırdı

El Kaide'nin ikinci ismi Eymen El Zevahiri, yayınlanan yeni ses kaydında Türkleri ayaklanmaya çağırdı.

Türkleri ayaklanmaya çağırdı

Terör örgütü El Kaide'nin iki numarası Eymen El Zevahiri'nin, 11 Eylül saldırılarının yıl dönümünde yeni bir ses kaydı ortaya çıktı.

44 dakikalık ses kaydında, Zevahiri Pakistanlıları ayaklanmaya çağırdı, Türk hükümetini de Afganistan'da görev yapan askerleri nedeniyle eleştirdi.

El Kaide'nin iki numaralı ismi, Türklerden de Afganistan'daki operasyonlara katılımları nedeniyle hükümete karşı ayaklanmalarının talep etti.

Zevahiri, "Müslüman Türk halkı Afganistan'daki Müslümanları öldürme kampanyasına katılan hükümetlerinin davranışına karşı koymalıdır. Aynı doğru Pakistan hükümeti için de geçerlidir" dedi.

PAKİSTANLILAR DA AYAKLANMALI
El Kaide'nin iki numaralı lideri, Pakistan hükümetini de son sel felaketinde yavaş davranmakla suçladı ve ülke halkından hükümete karşı ayaklanmalarını istedi.

Zevahiri Pakistan hükümeti ve ordusundaki yönetici sınıfın öncelikli kaygısının yerli ve yabancı banka hesaplarını dolarlarla doldurmak olduğunu ileri sürdü.

Zevahiri'nin ses kaydı, "Muzaffer Ümmet, Bozguna Uğrayan Haçlı: Haçlı Kampanyasının Başlamasından Sonraki Dokuz Yıl" başlığı ile El Kaide tarafından kullanılan İslamcı bir internet sitesinde yayımlandı.

Zevahiri'nin Afganistan-Pakistan sınırındaki dağlık bölgelerde saklandığı sanılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...