Türkmenistan lideri bisiklette basket oynadı

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbangül Berdimuhammedov, dünya basının gündeminde. Nedeniyse sportif yanını göstermek için paylaştığı görüntüler. Türkmen lider o görüntülerde bisiklete binerken bir yandan basket atmaya çalışıyor.

NTV Haber 13.11.2017 - 03:49

Türkmenistan lideri bisiklette basket oynadı

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbangül Berdimuhammedov, bisiklete binerken basket oynadı. Sportif yanını ortaya koymak için uğraştı. Berdimuhammedov, bu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Türkmenistan lideri, bisiklete binerken bir yandan da elindeki topla basket atmaya çalıştı. 60 yaşındaki Türkmen lider, ağırlık kaldırdı ve diğer spor aletlerini kullanmayı da ihmal etmedi.

Kurbangül Berdimuhammedov'a ülkenin üst düzey güvenlik yetkilileri de eşlik etti.

Sosyal medyada büyük ilgi çeken bu görüntüler, Berdimuhammedov'un kamuoyundaki imajını yumuşatma çabası olarak nitelendiriliyor. İnsan Hakları İzleme Örgütü'ne göre Berdimuhammedov "Dünyanın en baskıcı ülkelerinden birini" yönetiyor.

Türkmenistan cumhurbaşkanının daha önce de çeşitli silahlarla poz verdiği görüntüler yayınlanmıştı. Türkmen lideri, Arnold Schwarzenegger'in oynadığı ünlü film serisinden esinlenerek kendisine "Türkmenatör" adını takmıştı.

Sayfa Yükleniyor...