Twitch, ABD Kongre baskınındaki şiddet olaylarını teşvik ettiği iddiasıyla 'PogChamp' ifadesini kaldırdı

Twitch, Amerikan Kongre Binasında çıkan olaylarda şiddeti teşvik ettiği iddasıyla bir Twitch emote’u olan PogChamp ifadesini (emote) siteden kaldırdığını açıkladı.

08.01.2021 - 13:25 | Son Güncelleme : 08.01.2021 - 14:35

Twitch, ABD Kongre baskınındaki şiddet olaylarını teşvik ettiği iddiasıyla 'PogChamp' ifadesini kaldırdı

Elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu Twitch, Amerikan Kongre Binasında çıkan olaylardaki şiddete teşvik etmesi sebebiyle bir Twitch ifadesi (emote’u) olan PogChamp’ı siteden kaldırdığını açıkladı.

Twitch, Sosyal Medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Kongre Binası’nda yaşanan şiddet olaylarını sebep göstererek PogChamp ifadesini (emote) kaldırma kararı aldıklarını belirtti.

PogChamp ifadesinin (emote) yüzü olan Gootecks takma adı ile bilinen Ryan Gutierrez‘in olay günü Twitter hesabından Amerikan Kongre Binasındaki şiddet olaylarında ölen bir Trump destekçisine yazdığı “R.I.P” (Huzur içinde yat)  mesajı sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı. Popüler canlı yayın platformu Twitch ise bu tepkiden sonra sitesinden Ryan Gutierrez’in yüzünün olduğu PogChamp ifadesini (emote) kaldırdığını açıkladı.

Twitch sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Pog’un hissiyatının ve kullanımının devam etmesini istiyoruz. Anlamı, tasvir edilen kişiden ya da resmin kendisinden çok daha büyük, Twitch kültüründe büyük bir yeri var. Ancak, bu ifadeyi (emote’u) kullanmaya devam edemeyiz.” İfadelerine yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...