Twitter yoluyla öldürmekten suçlu bulundu

Oda arkadaşının girdiği eşcinsel ilişkileri gizlice kaydedip Twitter'da yayarak intiharına sebep olan öğrencinin 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

17.03.2012 - 13:46

Twitter yoluyla öldürmekten suçlu bulundu

Amerika’da 2010 yılında eşcinsel oda arkadaşının ilişkiye girdiğini gizlice görüntüleyen daha sonra görüntüleri internette yayınlayan Dharun Ravi adlı şahıs nefret suçları ve özel hayatın gizliliğini ihlalden suçlu bulundu.

10 yıla kadar hapsi istenen Ravi'nin sınırdışı edilerek ülkesi olan Hindistan'a gönderilmesi de gündemde...

New Brunswick, New Jersey'deki jüri 20 yaşındaki genci kanıtlarla oynama ve göz korkutma suçları da dahil 15 ithamla yargılandı.

Ravi, ithamları ve kararı soğuk kanlılıkla dinlerken ailesi karar açıklandığında gözyaşlarına boğuldu. Savcıların eşcinsellerden nefret mtivasyonuyla harakete geçtiğini söylediği Ravi'nin cezası 21 Mayıs'ta belli olacak.

Kendisine ait görüntülerin internete sızdırıldığını gören 18 yaşındaki oda arkadaşı Tyler Clementi, 22 Eylül 2010'da Facebook'a "Köprüden atlıyorum" diye not bırakarak George Washington Köprüsü'nden atlayarak intihar etmişti.

Ravi'nin (solda) Twitter'da paylaştığı görüntüler Tyler Clementi'yi (sağda) intihara sürüklemişti. Ravi'nin (solda) Twitter'da paylaştığı görüntüler Tyler Clementi'yi (sağda) intihara sürüklemişti.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...