Uçak çalan öğrenci Türk çıktı

Kanada'da tek motorlu bir uçak çalarak, ABD'ye giden öğrencinin Türk asıllı olduğu ortaya çıktı.

Uçak çalan öğrenci Türk çıktı

Kanada'nın Ontario eyaletindeki Thunder Bay'da bir havaalanında bulunan 4 koltuklu Cessna tipi uçak, bir öğrenci pilot tarafından çalındı. Öğrencinin adının Adam Dylan Leon olduğu açıklanmıştı. Ancak son gelen bilgilere göre, uçağı çalan kişi sonradan Kanada vatandaşı olmuş bir Türk.

CNN, Kanada'da bir havaalanından çaldığı küçük uçağı ABD'nin Missouri eyaletine indiren öğrenci pilotun Türk asıllı olduğunu ileri sürdü.

CNN'nin internet sitesinde yer alan habere göre, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) sözcüsü Richard Kolko, uçağı indirmesinin ardından yakalanan şüphelinin, geçen yıl Kanada vatandaşlığına geçtikten sonra Adam Leon adını alan 31 yaşındaki Yavuz Berke olduğunu söyledi.

Kolko, Adam Leon'un kısa bir aramadan sonra Missouri eyaletinin Ellsinore bölgesinde bir bakkalda yakalandığını ifade etti.

Federal bir yetkili de şüphelinin, uçağı saklamak için bir köprünün altına park ettiğinin belirlendiğini bildirdi.

Amerikan İç Güvenlik Bakanlığı sözcüsü ise Kanada'dan ABD hava sahasına girdikten sonra uzun süre güneye doğru giden uçağın, askeri uçakların takibi sonrası Missouri'nin güneyindeki 360 nüfuslu Ellsinore kasabasına indiğini kaydetti.

Olay nedeniyle alarma geçildi, Wisconsin Madison'daki hükümet binası önlem olarak boşaltıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...