Uçak düştü: 4 kişi ölümden döndü

Dünya Gıda Programı'na ait bir kargo uçağı kalkışından kısa süre sonra düştü, uçaktaki 4 kişi sağ kurtuldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.11.2015 - 21:34 | Son Güncelleme : 10.11.2015 - 21:35

Uçak düştü: 4 kişi ölümden döndü

Güney Sudan'ın Malakal kentinde  Gıda Programı'na (WFP) ait bir kargo uçağının kalkışından kısa süre sonra düştüğü, uçakta bulunan 4 kişinin sağ olarak kurtulduğu bildirildi.

WFP Cuba Ofisi Sözcüsü Challiss McDonough tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Malakal'da düşen WFP'ye ait uçakta bulunan 4 kişi, kazadan sağ kurtuldu. BM'ye ait hastanelerde tedavi altına alınan bu kişilerden ağır yaralı olan bulunmuyor" denildi.

Uçağın düşüş nedeni hakkında bir şey söylemek için henüz erken olduğa işaret edilen açıklamada, incelemelerin ardından en kısa sürede olayın aydınlatılacağı ifade edildi.

McDonough açıklamasında ayrıca, WFP tarafından insani ve lojistik yardım için kiralanan Hawker Siddeley-780'in, tipi uçağın kargo konusunda tercih edilen bir uçak olduğu bilgisine yer verdi. 

Geçen hafta da Sudan Tarco Air şirketine ait Rus yapımı Antonov 12 tarzı kargo uçağı, Cuba'dan kalkışının ardından kısa süre sonra bilinmeyen bir nedenle düşmüş, uçakta bulunan yaklaşık 40 kişiden yalnızca 2'sinin sağ kurtulduğu kaydedilmişti. 

Sayfa Yükleniyor...