Ülkesinde tedavi olamayan Cumhurbaşkanı!

Kalp rahatsızlığı nedeniyle Dubai'ye gidişi, istifa ve darbe iddialarına neden olan Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari'nin bu tercihinin nedeni açıklandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.12.2011 - 23:15

Ülkesinde tedavi olamayan Cumhurbaşkanı!

Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, kalp rahatsızlığı dolayısıyla bir haftadır Dubai'de hastanede bulunan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari'nin, hayatı tehdit altında olduğundan ülkesinde tedavi görmek istemediğini açıkladı.

Başbakan Gilani, Pakistan senatosunda yaptığı konuşmada, Zerdari'nin babasının bir buçuk aydan beri İslamabad'da hastanede tedavi altında bulunduğunu ancak Zerdari'nin tehdit altında olduğundan babasını hiç ziyaret etmediğini belirtti.

Babasını hastanede ziyaret eder diye Zerdari'ye suikast düzenlemek isteyen yüz kadar kişinin güvenlik güçleri tarafından tutuklandığını anlatan Başbakan Gilani, bu kişilerin kim olduğunu belirtmedi.

Pakistan Başbakanı Gilani, Zerdari'nin daha sonra hastalandığını ve İslambadad'daki bu hastaneye gitmek istemediğini söyleyerek, ''Pakistan'da hiçbir hastaneye yatmak istemedi, biz de, ailesi de kendisini Dubai'ye gitmesi için ikna ettik'' dedi.

Açıklamanın, 56 yaşındaki Zerdari'nin istifa edeceği ya da askeri darbeyle görevden uzaklaştırılacağı yolundaki söylentilerin kesilmesini sağlaması beklenmiyor.

Öte yandan Associated Press of Pakistan (APP) ajansının bildirdiğine göre, cumhurbaşkanlığı sözcüsü Ferhatullah Babür, kalp rahatsızlığının ardından tedavi gördüğü Dubai'deki Amerikan hastanesinden bu akşam taburcu olan Zerdari'nin Dubai'deki ikametgahına gittiğini belirtti

Sayfa Yükleniyor...