Ünlülerden 'oy verin' çağrısı

ABD'de ünlüler, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan destekledikleri adaylara oy çağrısında bulundu. ABD'li müzisyen Bob Dylan ise ''Bence oyların çoğunu Obama alacak" dedi.

06.11.2012 - 17:45

Ünlülerden 'oy verin' çağrısı

ABD Başkanlık Seçimi için halk sandık başında. Ünlü isimler ise sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan destekledikleri adaylar için oy çağrısında bulundu.

Desperate Housewives dizisinin yıldızı Eva Longoria, 5 milyon takipçisine yönelik olarak, "Eğer geleceğinizi düşünüyorsanız, Obama'ya oy verin" ifadesini kullandı.

10 milyon takipçisi olan ABD'li rap şarkıcısı Snoop Dog da "Oy vermeyi unutmayın" yazdı, Obama taraftarı şarkıcı Pharrell Williams ise 1 milyon takipçisine "Bu seçimde size ihtiyacımız var" dedi.

Basketbol oyuncusu LeBron James, "Başkan'ın daha yapacak çok işi var, sandık başına gitmeyi unutmayın" derken, "ABD'nin Başkanı Barack Obama" yazılı bir tişört giyen şarkıcı Katty Perry de 28 milyon takipçisinden oy kullanırken giydikleri kıyafetlerin fotoğraflarını Twitter üzerinden paylaşmalarını istedi.

Romney taraftarlarından oyuncu Melissa Joan Hart ise "140 karakterle anlatmam mümkün değil, ama oyum Romney'ye" tweetini attı, aktris Stacey Dash da siteden Romney'yi desteklediğini belirtti.

Latin ABD'li oyuncular Wilmer Valderrama, Rosario Dawson ve America Ferrera, Twitter üzerinden "Kimi desteklediğiniz önemli değil, yeter ki oy verin" tweetini paylaştı.

BOB DYLAN: OBAMA KAZANACAK
ABD'li müzisyen Bob Dylan ise ABD Başkanlık seçimini Barack Obama'nın kazanacağı görüşünde.
       
Wisconsin eyaletinin Madison kentinde konser veren Dylan, program sonunda ABD başkanlık seçimiyle ilgili tahminini hayranlarıyla paylaştı.
        
Başkan Barack Obama'nın seçimlerde galip geleceğini düşündüğünü belirten Dylan, ''Basına inanmayın. Bence oyların çoğunu Obama alacak" dedi.
        
ABD Başkanı Obama, seçim öncesi son turunda kilit önem taşıyan Wisconsin'da halka seslenmişti.
        
Obama'ya Bruce Springsteen, Jay Z gibi müzisyenler de destek veriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...