Uyuyunca Paris'e iki kez uçtu

Pakistan'ın Lahor kentinden Fransa'nın başkenti Paris'e uçan Fransız kadın uçakta uyuyakalınca aynı uçakla Lahor'a geri döndü. Olayın anlaşılmasından sonra Lahor’dan tekrar Paris uçağına binerek yolculuğunu tamamladı.

Haberler 24.08.2012 - 13:09

Uyuyunca Paris'e iki kez uçtu

Bir Pakistan vatandaşıyla evli olan Patrice Christine Ahmed, Milano üzerinden Paris'e giden bir uçakla yola çıktı.

Paris'te uçağın iniş ve boşaltılma süresince uyuyan Ahmed, uyandığında Pakistan’a dönen uçaktaydı.

Olay, toplamda 12 bin km yolculuk yapan Ahmed'in Lahor’da göçmen bürosu memurları tarafından durdurulmasıyla ortaya çıktı.

Pakistan Uluslararası Havayolları, uçuş ekibinin Charles de Gaulle havaalanında 2 saat kalan uçakta Patrice Christine Ahmed isimli yolcuyu nasıl fark etmediklerini araştırıyor.

Pakistan Uluslararası Havayolları'nın sözcüsü Sultan Hasan AFP haber ajansına yaptığı açıklamada olayı araştırdıklarını ve Fransa'da yolcuyu fark etmeyen Fransız çalışanların da olaydan sorumlu olduğunu belirtti.

Hasan,"Fransız şirketine yönelttiğimiz olayla ilgili sorularımız var ancak gideceği yere ulaştığında uçaktan inmek, yolcunun kendi sorumluluğudur" dedi.

Pakistan Uluslararası Havayolları, olay anında Paris'e giden uçakları olmadığı için Ahmed'i başka bir havayolunun uçağıyla Paris'e gönderdi. Ancak olaydan sorumlu şahısların ekstra bilet için ödeme yapacağını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...