Venezuela'da Yüksek Mahkeme'ye 'helikopter saldırısı'

İki aydır hükümet karşıtı protestoların devam ettiği Venezuela'da bir polis helikopteri Yüksek Mahkeme'ye saldırdı. Cumhurbaşkanı Maduro olayın bir terör saldırısı olduğunu açıkladı.

ntv.com.tr 28.06.2017 - 08:41

Venezuela'da Yüksek Mahkeme'ye 'helikopter saldırısı'

Venezuela'nın başkenti Caracas'ta bulunan Yüksek Mahkeme binası saldırının hedefi oldu. Bir polis helikopterinden Caracas üstünde uçtuktan sonra mahkeme binasına ateş açıldı ve el bombaları atıldı.

Sosyal medyada helikopterin saldırı anına ilişkin birçok görüntü paylaşıldı. Yaşanan hadisenin ardından açıklama yapan Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro olayı terör saldırısı olarak nitelendirdi.

INSTAGRAM'DAN AÇIKLAMA
Olayın ardından adının Oscar Perez olduğunu belirten subay kıyafetli biri Instagram'dan açıklama yaprak saldırıyı üstlendi. Perez, arkasında yüzü maskeli ve silahlı kişilerle yaptığı açıklamada Venezuela halkına "haydur hükümete ve tiranlığa" karşı çıkma çağrısında bulundu.

'HELİKOPTERDEN EL BOMBALARI ATILDI'
Cumhurbaşkanı Maduro, saldırıda helikopterden el bombaları atıldığını söyledi ve güvenlik güçlerinin, saldırının arkasındakileri yakalayacağına dair söz verdi.
Olayda henüz ölen ya da yaralanan olduğuna dair bir bilgi yok.
Venezuela'daki ekonomik ve sosyal kriz kötüleşirken, son iki aydan uzun süredir solcu hükümete karşı neredeyse her gün gösteriler düzenleniyor.
1 Nisan'dan bu yana hükümet karşıtı gösterilerde 70'ten fazla kişi öldü.

Sayfa Yükleniyor...