Washington'da corona virüs salgını nedeniyle acil durum ilan edildi

ABD'de etkili olan yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle, başkent Washington DC'de "acil durum" ilan edildi.

Anadolu Ajansı 12.03.2020 - 00:06 | Son Güncelleme : 12.03.2020 - 03:59

Washington'da corona virüs salgını nedeniyle acil durum ilan edildi

Son dakika haberi! Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, yaptığı basın toplantısında, bölgede artan Covid-19 vakaları nedeniyle acil durum ilan ettiklerini duyurdu. 

Başkent Washington'da şu ana kadar 4 vaka tespit edilirken, bölgenin çevresinde yer alan Maryland ve Virginia eyaletlerinde 9'ar vaka bulunduğu bildirildi.

ÖLÜ SAYISI 32'YE ÇIKTI

Ülkede corona virüs vaka sayısının 1107'ye, ölü sayısının da 32'ye ulaştığı belirtildi.

ABD medyasında yer alan haberlerde, ülkede salgına yakalanan kişi sayısının her geçen gün arttığına işaret edildi.

Ülke genelinde teyid edilen vaka sayısı bin 107 oldu. Corona virüs nedeniyle yaşamlarını yitirenlerin sayısı ise 32'ye çıktı.

100 BİN KİŞİLİK KONFERANS İPTAL EDİLDİ

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ''pandemi'' ilan edilen koronavirüse karşı önlem almak için ülke genelinde bir çok etkinliğin iptal edildiği belirtildi.

Merkezi Utah eyaletinde bulunan Mormon tarikatı, Nisan ayında yaklaşık 100 bin kişinin katılacağı dini konferansı salgın nedeniyle iptal ettiklerini duyurdu.

16 milyonu ABD'de olmak üzere dünya genelinde 30 milyon üyesinin bulunduğu belirtilen Mormon tarikatının virüs tehlikesine karşı, Asya’daki bazı tapınaklarını geçici olarak kapattığı ve bir çok ülkede misyonerlik faaliyetlerini kısıtladığı kaydedildi.

Amerika'nın en yoğun şehirlerinden olan New York'ta Büyükşehir Ulaşım Otoritesi (MTA) toplu ulaşım alanlarında dezenfekte faaliyetlerini artırdı. MTA çalışanlarının, düzenli olarak özel ilaçlarla metro istasyonlarını ve metro yolcu kabinlerini corona virüse karşı temizlediği görüldü.

Corona virüs ABD'deki televizyon ve şov dünyasını da etkiliyor. Dünyaca ünlü talk showcular Stephen Colbert, John Oliver ve Jimmy Fallon bir süreliğine programlarına seyirci almayacaklarını duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...