Watson,Türk askerleri ile sıfır noktasında

CNN muhabiri Watson, Kilis'te sınırda görev yapan Türk askerlerinin faaliyetlerini haberleştirdi ve sınırdaki işin zorluğuna dikkat çekti.

21.10.2014 - 11:58

Watson,Türk askerleri ile sıfır noktasında

Amerikan CNN televizyonu muhabiri Ivan Watson, Twitter hesabından Genelkurmay Başkanlığı tarafından özel akreditasyonla Kilis'te Türkiye-Suriye sınırına davet edildiğini yazdı ancak iznin TSK ile ilgisi olmadığı ortaya çıktı.

CNN International'ın kurumsal olarak Kilis Valiliği'ne başvurduğu ve buradan aldığı izinle geziyi gerçekleştirdiği öğrenildi.

Kilis'te sınırda görev yapan Türk askerlerinin faaliyetlerini haberleştiren Ivan Watson, Ankara'nın sınırı korumadaki zorluğuna dikkat çekti.

Haberinde, Türkiye'nin Suriye sınırının birden fazla grubun kontrolünde olduğunu belirten CNN muhabiri Watson, "Türkiye, terör örgütü olarak gördüğü IŞİD ve PYD ile komşu. Suriye sınırının bir kısmı da Özgür Suriye Ordusu ve Esad rejiminin kontrolünde" dedi.

Türkiye'nin daha geçtiğimiz hafta terör örgütü IŞİD'e katılmak isteyen 20 yabancı savaşçıyı engellediğini belirten CNN muhabiri Ivan Watson, Ankara'nın sınırda aldığı önlemlerden de bahsetti.

Türkiye'nin sınırda hendek kazdığını ve sınırdaki kamera ve devriye sayısında artışa gittiğini belirten CNN muhabiri, tüm bu önlemlere rağmen bu kadar uzun bir sınırı kontrol etmenin zorluğuna işaret etti.

CNN muhabiri Ivan Watson son olarak Taksim'de Gezi olaylarının yıldönümünde canlı yayın sırasında polis tarafından gözaltına alınırken göndeme gelmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...