Yahudi kuruluşundan Obama'ya tam sayfa ilan

New York Times'ta yer alan ilanda, Arap-İsrail ihtilafının nedeninin, Araplar'ın ve Filistinliler'in İsrail devletini reddetmesi olduğu ifade edildi.

Anadolu Ajansı 04.08.2009 - 21:19

Merkezi New York'ta bulunan önemli Yahudi kuruluşlarından İnkar ve İftiraya Karşı Birlik (Anti-Defamation League-ADL), ABD Başkanı Barack Obama'ya hitaben, ''Arap-İsrail ihtilafının nedeninin İsrail yerleşimleri değil, Araplar'ın ve Filistinliler'in İsrail devletini reddetmesi olduğu'' görüşünü savunan bir gazete ilanı verdi.

ADL'nin New York Times gazetesine verdiği tam sayfalık mektup tarzındaki ilanın başında ABD Başkanı Barack Obama'ya hitaben, ''Sayın Başkan, sorun İsrail yerleşimleri değil, Araplar'ın İsrail'i reddetmesi'' denildi.

İlanda Ortadoğu'da barışın önündeki engelin İsrail ya da Yahudi yerleşimleri değil, Arap ve Filistinliler'in İsrail'in varolma hakkını reddetmeleri olduğu savunuldu.

Barışa giden yolun açık olduğu ve İsrail'in tanınmasıyla konuların önkoşulsuz masada görüşülebileceği belirtilen ilanda, ABD Başkanı Obama'nın, ABD'nin dostu ve müttefiki İsrail'e baskıyı durdurarak, dikkatini İsrail'i reddedenlere yöneltmesi gerektiği görüşü savunuldu.

İlanda bu görüşe destek verenlerin ADL'nin internet sitesine girerek, Obama'ya yazılan bu mektuba imza atmaları da istendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...