Yaşlı Bin Ladin ‘İspanyol’ çıktı!

FBI'ın önceki gün yayımladığı, El Kaide lideri Usame Bin Ladin  ‘bilgisayarda yaşlandırılmış’ fotoğrafının büyük ölçüde İspanyol bir politikacıya ait olduğu ortaya çıktı.

Haberler - NTV Haber 17.01.2010 - 17:24

Yaşlı Bin Ladin ‘İspanyol’ çıktı!

FBI, başına 25 milyon dolar ödül koyduğu, ancak 1998'den beri hiçbir yeni fotoğrafına ulaşılamayan El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in nasıl bir halde olabileceğini göstermek için, dijital olarak değiştirilen 2 fotoğrafını yayımlamıştı.

Bin Ladin'in bu fotoğraflardan birindeki haliyle, İspanyol milletvekili Gaspar Llamazares’in büyük bir benzerlik gösterdiği dikkat çekti. 2 fotoğraf yan yana konduğunda, FBI'ın, Bin Ladin fotoğrafı için İspanyol birleşik sol koalisyonunun eski lideri Gaspar Llamazares’in saçları ve çenesini aynen kullandığı ortaya çıktı.

Hala şaşkın ve öfkeli olan İspanyol milletvekili Lamazares konuyla ilgili şunları söyledi;

'ŞAKA ZANNETTİM'
“İilk başta şaka zanettim, inanmadım. Çünkü Bin Ladin'le fiziksel ve ideolojik olarak hiçbir benzerliğim yok. Tek ortak yanımız, her ikimizin de 52 yaşında olması. Doğrusu öfkeliyim. Bir teröristin fotoğrafı için gerçek insanların fotoğraflarını kullanmaları utanç verici. Bu fotoğrafların Bin Ladin'in yakalnmasını sağlayacağından şüpheliyim. Emin olduğum şeyse, şimdi benim güvenliğimin tehdit altında olduğu.”

İspanyol siyasetçi Llamazares yasal yollara başvuracak. İspanyol siyasetçi Llamazares yasal yollara başvuracak.

Birçok ülkeye girişinde sorun yaşayabileceğini söyleyen İspanyol siyasetçi, yasal yollardan hakkını aramaya hazırlanıyor.

FBI ise Bin Ladin'in dijital imajı oluşturulurken internetteki fotoğraflardan yararlanıldığını kabul ediyor, ancak sözkonusu fotoğrafın İspanyol siyasetçiye ait olduğundan haberdar olmadıklarını savunuyor.

Sayfa Yükleniyor...