Yemen'in güneydoğusunda bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 26 muhafız askerin öldüğü bildirildi. İbn Sina hastanesinden adının açıklanmasını istemeyen bir doktor, Mukalla bölgesinde devlet başkanlığı sarayının girişinde düzenlenen saldırıdan sonra 26 kişinin cesedinin morga kaldırıldığını belirtti.

Doktor, çok sayıda yaralı olduğunu söyledi. Daha önce yapılan açıklamada, patlama sırasında sarayda kimsenin bulunmadığı, muhafız askerlerden ölen ve yaralananlar olduğu bildirilmişti.

33 YILLIK REJİM RESMEN SON BULDU
Yemen yüksek seçim kurulu, tek aday olan Hadi'nin oyların yüzde 65'ini alarak cumhurbaşkanı seçildiğini açıkladı. Seçimler, körfez ülkelerinin arabuluculuğuyla varılan bir anlaşmanın ardından düzenlendi.

Ülkede sırada anayasa değişikliği ve seçim kanununda yapilacak değişiklikler var. Arap yarımadasının en kalabalık ve en yoksul ülkesi Yemen'de, Ocak 2011'de başlayan ayaklanma sonucu yüzlerce Yemenli yaşamını yitirmişti. Baskılara dayanmayan devlet başkanı Ali Abdullah Salih 33 yıllık koltuğunu bırakmak zorunda kalmıştı.