İlişkili Haberler

İnsani yardım görevlileri ülkenin kuzeyindeki Mazrak mülteci kampının hava operasyonunda vurulduğunu ve en az 40 kişinin öldüğünü belirtti.

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü direktörü Pablo Marco, mülteci kampının yanlışlıkla vurulmadığını bir hava saldırısı olduğunu iddia etti.

Saldırıda çok sayıda kişinin de yaralandığını belirten Marco, "Mazrak mülteci kampındaki insanlar 2009'dan bu yana çok zor koşullarda hayatlarını sürdürüyor ve şimdi de hava saldırılarından dolayı acı çekmek zorundalar" dedi.

HAVA OPERASYONU SANA'DA YOĞUNLAŞTI

Suudi Arabistan öncülüğündeki Şii Husilere yönelik hava operasyonu gece Sana'da yoğunlaştı. Bir cephanelik vuruldu.

Cephaneliğin Husilerle birlikte hareket eden devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'a bağlı güçlere ait olduğu belirtildi.

Scud füzelerinin de bulunduğu düşünülen silah deposundaki şiddetli patlamalar nedeniyle, bölge halkının evlerini terk ettiği ifade ediliyor.

HUSİLER GÖSTERİCİLERE ATEŞ AÇTI: 10 ÖLÜ

Operasyonların hedefindeki Husi milisleri ise ülkenin batısındaki Hubeyde kentinde gösteri ile karşılaştı. Husiler göstericilere ateş açtı, 10 kişinin öldüğü belirtiliyor.

Mısır'a ait savaş gemilerinin de Aden'de bazı noktaları bombaladığı açıklandı.

Operasyona, Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden oluşan Körfez ülkelerinin yanı sıra Fas, Sudan, Ürdün ve Mısır katılıyor.