İlişkili Haberler

Pentagon sözcülerinden albay Jeff Davis geçtiğimiz hafta sonu Yemen'de bir ABD'li askerin öldüğü 3 askerin yaralandığı operasyonun planlamasının aylar önce, eski başkan Barack Obama döneminde yapıldığını söyledi.

Operasyonda 14 El Kaide mensubunun yanı sıra aralarında kadın ve çocukların da olduğu 30'un üzerinde sivil hayatını kaybetmişti.

YEMEN'DE EL KAİDE LİDERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Yemen'in Lahic kentinde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda da terör örgütü El-Kaide'nin üst düzey mensubu öldürüldü.

Yemen ordusundan Tuğgeneral Salih Es-Seyyid, El-Kaide'nin Lahic kenti sorumlusu Ebu Ali el-Lahici lakablı Ammar Kaid'in Deba köyündeki evine düzenlenen baskında öldürüldüğünü söyledi.

Güvenlik güçlerinin Ammar Kaid'i gözaltına almak için operasyon başlattığını ifade eden Seyyid, terör örgütü liderinin ateş açarak karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada vurulduğunu belirtti.

Yemen'in güneybatısındaki Lahic kentinde bir yıldan uzun süredir siyasiler ve emniyet güçlerine yönelik çok sayıda saldırı gerçekleşirken bunların bazılarını terör örgütü El-Kaide üstlenmişti.