NTV

Yenilgi sonrası Clinton ilk kez halk karşısında

ntv.com.tr,Anadolu Ajansı

Dünya

ABD'de başkanlık seçimini kaybeden Clinton mağlubiyet sonrası ilk kez halkın karşısına çıktı. Duygusal bir konuşma yapan Clinton, "Bu gece buraya gelmek hiç kolay olmadı" dedi.

İlişkili Haberler

ABD'de 8 Kasım'daki başkanlık seçimini rakibi Cumhuriyetçi aday Donald Trump'a kaybeden Demokrat Parti adayı Hillary Clinton seçim mağlubiyetinin ardından halkın karşısına ilk kez çıktı.

Hillary Clinton, "Şu anda çok mümkün gözükmese de hala üzerine bir şeyler inşa edebileceğimiz ortak bir zeminimiz var" dedi.

ABD Dışişleri eski Bakanı Clinton, başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Trump'a kaybetmesinin ardından ilk kez Washington'da düzenlenen "Çocukları Savunma Fonu" etkinliğinde halkın karşısına çıktı.

Üzgün olduğu gözlenen ve duygusal bir konuşma yapan Clinton, "Kabul ediyorum, bu gece buraya gelmek benim için hiç kolay olmadı" ifadesini kullandı.

Yenilgi sonrası ilk kez halk karşısına çıkan Clinton, "Buraya gelmek hiç kolay olmadı" dedi. 
Yenilgi sonrası ilk kez halk karşısına çıkan Clinton, "Buraya gelmek hiç kolay olmadı" dedi. 

Seçimin ardından bir hafta adeta evine kapanan Clinton içinde bulunduğu duruma ilişkin, "Son bir hafta birkaç kez, iyi bir kitap alıp köpeklerimle birlikte bir yere kurulmak ve evden hiç çıkmak istemediğim anlar oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Clinton çocuklarla ilgili etkinlikte siyasi konulara sınırlı şekilde değinerek, seçimleri kazanan Trump'tan hiç bahsetmedi.

Trump yönetimine dolaylı olarak gönderme yapan Clinton, "Çocuklarımız, ailelerimiz ve ülkemiz için yapacak çok işimiz var" dedi.

"ORTAK BİR ZEMİNİMİZ VAR"

Ülkenin seçim atmosferinde birlik ve beraberlik görüntüsünden uzaklaşmış olabileceğini dile getiren Clinton, "Şu anda çok mümkün gözükmese de hala üzerine bir şeyler inşa edebileceğimiz ortak bir zeminimiz var" ifadesiyle taraftarlarına umut dağıttı.

Amerikan medyasına yansıyan haberlerde Clinton'ın pazartesi günü görüştüğü Demokrat bir vekile, "Kimse benden daha üzgün olamaz. Kalp kırıklığı bir gecede düzelmez; bu da düzelmeyecek" dediği iddia edildi.

Geçen hafta salı günü yapılan 58. başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Trump, Demokrat rakibi Clinton'a önemli bir üstünlük sağlayarak ABD'nin 45. Başkanı seçilmişti.

ETİKETLER