NTV

Yolcuyu uçaktan sürükleyerek çıkaran görevli atıldığı şirkete dava açtı

Anadolu Ajansı

Dünya
david dao
Dava açan görevli, yolcuyu uçaktan aşırı şiddet kullanarak indirmişti.

ABD'de geçen yıl United Airlines'ta bir yolcuyu aşırı güç kullarak uçaktan çıkaran güvenlik görevili şirkete dava açtı. İşten çıkartılan görevli United Airlines'ı kendisine gerekli eğitimleri vermemekle suçladı.

İlişkili Haberler

ABD'de geçen yıl nisan ayında bir yolcuyu uçaktan sürükleyerek çıkaran güvenlik görevlisi, atıldığı hava yolu şirketine, havacılık dairesine ve Chicago kent yönetimine dava açtı.

BBC'nin haberine göre, James Long, United Airlines şirketini, havacılık dairesinin Chicago birimini ve kent yönetimini, uçakta nasıl güç kullanacağına ilişkin eğitim almadığı iddiasıyla dava etti.

Vietnam asıllı Amerikalı doktor David Dao, yerini hava yolu şirketi çalışanına vermek istemeyince Long tarafından sürüklenerek uçaktan çıkarılmıştı.

Uçakta yaşanan olayın görüntüleri, sosyal medyada yankı uyandırmış, Chicago's O'Hare havaalanında gösteriler düzenlenmiş ve United Airlines'ı zor durumda bırakmıştı.

United Airlines ile miktarı açıklanmayan bir anlaşmaya varan Dao, sürüklenerek uçaktan çıkarılırken iki dişini kaybetmiş, burnu kırılmıştı.

Hava yolu şirketi, olaydan sonra dolu uçaklarında çalışanlarına son dakikada koltuk verilmesi politikasını değiştirmişti.

ETİKETLER