Yunan bakan bürokrasiden şikayetçi

Yunanistan Maliye Bakanı, yabancı yatırımın önünü kestiğini söyleyerek ülke bürokrasisinden şikayet etti.

Anadolu Ajansı 27.09.2010 - 14:35

Yunanistan Maliye Bakanı Yorgo Papakostandinu, "ülkedeki bürokrasinin yabancı yatırımlar için büyük bir engel teşkil ettiğini" söyledi.

Papakostandinu, Atina'da yayımlanan Ethnos gazetesine verdiği demeçte, çok sayıda ülkenin Yunanistan'da yatırım yapmak istediğini, ancak büyük zorluklarla karşılaştıklarını belirterek, "Bu konuda, güven krizinin ötesinde, bürokrasi ve izin alma konusunda yaşanan çapraşık muameleler en büyük engel olmaya devam ediyor. Güvenin yeniden kazanılması ve bütçenin de iyileştirilerek uygun bir atmosfer oluşturulması, önümüzdeki iki yıl için yatırımlara ve kalkınmaya olumlu etkisi olacaktır" dedi.

Yunanistan'ın ekonomik durumunun iyileştirilmesine yönelik önlemlerin başarıyla uygulanmasının önemine değinen Papakostandinu, "2010 ve 2011 yılları iyi gitmezse, 2013 yılında iyi şeylerin olmayacağını" söyledi.

Papakostandinu, şu görüşleri dile getirdi: "Yunanistan'ın pazarlara rahatlıkla girebilmesi, sadece hedeflerin tutturulması ve ekonomimize getireceğimiz düzenin görülmesiyle sağlanabilir. Önümüzde daha yol var, ancak inanıyorum ki 2011 yılında koşullar buna izin verecektir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...