Batı Trakya'da, İskeçe kentinde tarihi Okçular (Toksotes) Cami, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı.

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete'nin yardımcısı Ahmet Kral, olayın, köy imamının teravih namazını kıldırmak için camiye gitmesi üzerine fark edildiğini söyledi.

Yaklaşık 500 yıllık geçmişi bulunan Okçular Cami'nde, köydeki Türk nüfusun azalması nedeniyle yalnızca cuma ve teravih namazlarının kılındığını belirten Kral, çıkan yangında küçük çapta maddi hasar meydana geldiğini bildirdi.

Kral, yapılan ilk incelemeye göre, saldırıyı düzenleyen kişi ya da kişilerin caminin batı kısmında bulunan pencereyi zorlayarak içeriye girdikten sonra camiye yanıcı madde dökerek ateşe verdiklerini, ancak yangının daha fazla büyümeden kendiliğinden söndüğünün anlaşıldığını kaydetti.

Bu arada, köylülerin haber vermesi üzerine gelen polisin olay yerinde inceleme yapacağı bildirildi.

2004 yılında da genel seçimlerden önce kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklanarak tamamıyla tahrip olan Okçular Camii, Batı Trakya çapında başlatılan yardım kampanyası ve İskeçe Valiliği'nin yardımıyla yeniden inşa edilmişti.