Yunanların şimdiki hedefi Julio Iglesias

Rumların Jennifer Lopez’in KKTC'de sahneye çıkmasını engellemesinin ardından, bu kez de Yunanistan’Daki LAOS Partisi, Julio Iglesias’ın Girne'deki konser organizasyonunu durdurmaya çalışıyor.

28.09.2010 - 14:46

Yunanların şimdiki hedefi Julio Iglesias

Rumların, dünyaca ünlü sanatçıların KKTC'de yapılması planlanan etkinliklerini engelleme girişimlerine Yunanistan'dan da destek geldi.

Bazı Yunan milletvekilleri, ünlü sanatçı Julio Iglesias'ın Girne'deki Merit Crystal Cove Otel'de 16 Ekim'de vereceği konseri engellemeye çalışıyor.

Rum Simerini gazetesinin haberine göre, Yunanistan'daki LAOS partisinden bazı milletvekilleri, Iglesias'ın konserinin engellenmesi için, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ile Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Jerzy Buzek'ten ''müdahale etmeleri'' talebinde bulundu.

LAOS milletvekilleri, yaptıkları açıklamada, KKTC'nin, ''Jennifer Lopez ve Julio Iglesias gibi tanınmış sanatçıları cezbetmeye çalıştığını'' belirtti.

Bu kişilerin adaya girişleri sırasında, ''yasadışı'' olduğunu iddia ettikleri Ercan Havaalanı'nı kullanacaklarını, bunun da ''sahte devlet'' olarak niteledikleri KKTC'nin ''bir tür yasallaştırılması anlamı taşıdığı'' ifadesini kullanan LAOS milletvekilleri, ''yasa dışı giriş kapılarını kullanan ve insan haklarını hiçe sayanlara yaptırım uygulanmasını'' talep etti.

Haberde ayrıca, otelin eski ''Rum toprağı'' üzerine inşa edilmiş olduğu da savunuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...