Zehirlenen eski Rus ajan Skripal'ın kızından açıklama

İngiltere'de yaşayan eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızı geçtiğimiz ay zehirlenmiş ve yoğun bakıma alınmıştı. Yoğun bakımdan çıkan Yulia Skripal'den ilk açıklama geldi. Bir hafta önce uyandığını açıklayan Yulia, "Olan bitenle ilgili kafam karışık" dedi. Babasının sağlık durumunun da iyi olduğunu söyledi.

NTV Haber 05.04.2018 - 17:45

Zehirlenen eski Rus ajan Skripal'ın kızından açıklama

İngiltere'de Rusya tarafından zehirlendiği ileri sürülen eski Rus ajan Sergey Skripal'ın kızı Yulia Skripal bir hafta önce uyandığını belirtti.

Kendisi ve babasının sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Yulia Skripal, "Gücümün her geçen gün arttığını söylemekten mutluyum, kafam hala karışık. Umarım iyileşme dönemim boyunca benim ve ailemin mahremiyetine saygı gösterirsiniz" dedi.

Yulia kuzeni ile yaptığı telefon görüşmesinde de babasının uyuduğunu, herkesin sağlığının iyi olduğunu söyledi.

Yulia ne kendisinin, ne de babasının çözülemeyecek sağlık sorunları olmadığını çok yakında hastaneden taburcu olacağını açıkladı.

Rusya'nın Londra Büyükelçisi Aleksandr Yakovenko, Yulia Skripal'in iyileşmesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek "Umarım Sergey de iyileşir" dedi.

Sergey Skripal ve kızı Yulia 4 Mart'ta İngiltere'nin Salisbury kentinde bir bankta bilinçlerini yitirmiş halde bulunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...