Türkiye'nin en aktif öğrenci kulüplerinden İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen Yönetim Bilimleri Kongresi (YBK), her yıl 62 farklı üniversiteden 800 kişilik katılımcıya ve internet üzerinden 30.000 kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Kongre; Açılış Gecesi, Oturumlar, Vaka Çalışmaları, Kariyer Alanı ve ADmind olmak üzere 5 ana bölümden oluşmaktadır.

Kongrenin amacı, öğrenciler ve iş dünyası arasında köprü kurarak, dünyada trend olan yönetim konuları hakkında bilgi paylaşımına olanak vermek ve kariyer planlaması yapmakta olan öğrencilere yol göstermektir.

Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında Türkiye'nin ve Dünya'nın odağındaki konular, ilgili firma temsilcileri ve sektörün önde gelen isimleri tarafından ele alınacak.

Bunların yanı sıra organizasyon kapsamında yönetim bilimlerinin ülkemizdeki geleceği ile ilgili beklentiler, fütüristik yaklaşımlarla irdelenecek ve konuşmacılar ile katılımcılar arasında bilgi ve fikir aktarımı etkin bir şekilde sağlanacak.

Organizasyon kapsamında üç gün boyunca vaka çalışmaları düzenlenecek. Katılımcı firmalar, vaka çalışmalarını, başvuruların 'kariyer.net' üzerinden alınacağı ve eleme sistemi ile belirlenecek katılımcılarla gerçekleştirecekler. Vaka çalışmalarında katılımcılara staj imkanı sunulacak ve sürpriz hediyeler verilecek.

Kariyer Alanı'nda; katılımcılar, katılımcı firmaların insan kaynakları stratejilerini, yeni ürünlerini ve sundukları hizmetleri tanıyabilecek ve firma temsilcileriyle birebir iletişim kurabilme fırsatını yakalayacaklar.

Böylece oturum araları interaktif bir şekilde değerlendirilecek. Ayrıca YBK Kariyer Alanı, akademik ve teknolojik yapısıyla, çok sayıda üniversite öğrencisine kariyerlerine yön vermek konusunda bilgilendirici bir katkı sağlayacak.

15. Yönetim Bilimleri Kongresi'nde konuşmacı olarak yer alacak isimleri, 'facebook.com/YBKongresi' sayfasından ve 'ybk.org.tr' üzerinden takip edebilirsiniz.