20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı (2020 MEB öğretmen atama sonuçları)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 9-13 Mart tarihleri arasında tercihleri alınan 2020 sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları açıklandı. İşte 2020 öğretmen ataması sonuçları...

Haberler - ntv.com.tr 18.03.2020 - 20:12

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı (2020 MEB öğretmen atama sonuçları)

Milli Bakanlığı, (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması bugün gerçekleştirildi. 

2020 Sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarına ulaşmak isteyen vatandaşlar, .meb.gov.tr adresi üzerinden T.C Kimlik Numarası ile sorgulamada bulunabilecek.

Atama kararını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdiği zirvede duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı , sözleşmeli öğretmen ataması için Bakanlığın Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törene katıldı.

Törende her şeyi zamanında yapmak için gayret sarf ettiklerini vurgulayan Selçuk, "79 farklı alanda 69 ilimize 19 bin 921 öğretmenimizi daha atamak üzere bir araya geldik." dedi.

Atama işlemleriyle ilgili emeği geçenlere teşekkür eden Selçuk, yeni atanan öğretmenlere başarılar diledi.

Ziya Selçuk, öğretmenliğin zor bir görev olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Öğretmenlik, aklı, kalbi ve hayali birleştirmeyi gerektiren bir görev. Bu anlamda öğretmenlerimize güveniyoruz. Onların heyecanını paylaşıyoruz. Bir ülkenin eğitim sisteminin kalitesinin öğretmenlerinin niteliğiyle doğrudan doğruya ilgili olduğunu biliyoruz. Türkiye genelinde doluluk oranı bu atamayla birlikte yüzde 92,3'e çıkmış bulunuyor. Bunu önümüzdeki süreçte daha da yükseltmek azmi ve gayretindeyiz." 

Yeni atanacak öğretmenlerin başarılı bir öğretmenlik süreci yaşamaları için her türlü tedbiri aldıklarını anlatan Selçuk, atanan öğretmenlerin ilerleyen süreçte bütün işlemlerinin hayata geçirilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Bakan Selçuk, salonda bulunan gazetecilerden kura için rakam istedi. Kura numarasının "571694832" olarak belirlenmesinin ardından Ziya Selçuk butonuna bastı ve atama başladı.

Salondaki ekranda adayların atandığı iller ve okulları paylaşıldı.

2020 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SORGULAMA EKRANI

ATAMALAR NASIL YAPILIYOR?

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

Sayfa Yükleniyor...